Nowości  Aerokluby    
 

Aerokluby > (Teoretyczny) kurs na pilota przez Internet

2009-05-26 (Teoretyczny) kurs na pilota przez Internet

Aeroklub Bielsko-Biała po raz pierwszy zorganizował internetowy kurs teoretyczny dla chcących uzyskać licencję pilota samolotów turystycznych.

Jest to duży krok naprzód i ułatwienie dla kursantów. Do tej pory bowiem odbycie kursu zajmowało bardzo dużo czasu. Zaledwie teoretyczna część szkolenia wymagała poświęcenia siedmiu a nawet ośmiu weekendów. Dla znacznej części kursantów, szczególnie tych zapracowanych i dojeżdżających z odległych miast, był to nie lada problem.

Z myślą o takich właśnie osobach teoretyczną część szkolenia uruchomiono w systemie e-learningu. Jest to jedno z pierwszych, tego typu, przedsięwzięć w Europie.

Program został zatwierdzony przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Koszt takiego kursu (trwającego dwa miesiące) to 1,8 tys. złotych. W czasie nauki każdego z przedmiotów kursu trzeba rozwiązać test z ćwiczeniami utrwalającymi zdobytą wiedzę. Jest to warunek konieczny do tego, aby być dopuszczonym do dalszej nauki. Na koniec kursanci obejrzą film z wykładem a następnie rozwiążą kolejny, podsumowujący już test.

Kurs internetowy kończy się 30-godzinnym szkoleniem stacjonarnym, odbywającym się już w Bielsku-Białej. Kursanci, którzy z wynikiem pozytywnym przejdą oby dwa etapy, zostaną dopuszczeni przed Komisję Aeroklubu Bielsko-Biała. Szkolenie w powietrzu będą mogli rozpocząć tylko ci, którzy zdadzą egzamin wewnętrzny.