Aerokluby.pl > Nowości > Lokalizator Zumi fotografuje Polskę z powietrza

2009-07-09

Lokalizator Zumi fotografuje Polskę z powietrza

Samoloty oznakowane logo Zumi fotografują polskie miasta. Pierwsze bardzo dobrej jakości zdjęcia lotnicze polskich miast, znacznie przewyższające swoją jakością ujęcia satelitarne, można już znaleźć w serwisie Zumi.

W trakcie realizacji projektu samoloty wykonają ponad 35 tysięcy fotografii. Wkrótce zdjęcia na Zumi będą mogły być jeszcze bardziej powiększane.

Wykonane specjalistycznym sprzętem fotografie zintegrowane są, po komputerowej obróbce, z mapą w lokalizatorze Zumi i dają szczegółowy obraz poszukiwanej okolicy. W tej chwili nowe, doskonałej jakości, zdjęcia są już dostępne dla Krakowa, Szczecina, Zielonej Góry, Opola, Bytomia, Bydgoszczy, Tarnowa, Rzeszowa, Łańcuta, Lublina, Bielsko-Białej, Rybnika, Wałbrzycha, Torunia, Trójmiasta i Jeleniej Góry.

W najbliższej przyszłości w Zumi pojawią się kolejne zdjęcia lotnicze największych polskich aglomeracji: warszawskiej, łódzkiej, poznańskiej, wrocławskiej oraz m.in. Częstochowy, Radomia, Olsztyna i Kielc.

Partnerem Zumi w realizacji tego projektu jest firma MGGP Aero, której dwa samoloty - Cessna 402 i Piper Navaho, pracowicie przemierzają polskie niebo wykorzystując każdy pogodny dzień. Na pokładzie tego ostatniego zamontowano potężną kamerę cyfrową DMC – Digital Mapping Camera System z 8 obiektywami wykonanymi w fabryce Carl Zeiss, która umieszczona jest na żyroskopowo stabilizowanym statywie, niwelującym drgania występujące podczas lotu. Matryca tego aparatu posiada ponad 106 megapikseli, co pozwala na wykonanie najwyższej jakości fotografii.

"Atutem Zumi jest to, że oferujemy naszym użytkownikom najwięcej w Polsce dokładnych zdjęć lotniczych, wykonanych przy dobrych warunkach pogodowych. W najbliższym czasie, dzięki zmianom oprogramowaniu serwisu, użytkownicy serwisu będą mogli jeszcze lepiej wykorzystać doskonałą jakość nowych zdjęć." - powiedział Mateusz Boczar, Dyrektor Produktu Zumi z Grupie Onet.

Zdaniem Onetu, w serwisach mapowych nie chodzi już tylko o to jak bardzo można przybliżyć zdjęcie. Ważne jest, aby było ono ostre, wyraźne, pozbawione długich cieni, a co najważniejsze, aktualne.

"Dzięki wprowadzeniu nowych, wysokiej jakości zdjęć lotniczych, korzystanie z innej niedawno wprowadzonej usługi - czyli przeszukiwania ogłoszeń naZumi Nieruchomości, będzie jeszcze bardziej efektywne." – powiedziała Edyta Serafin, Dyrektor Business Development Zumi, która nadzorowała realizację przez MGGP Aero projektu zdjęć lotniczych.

Nowe zdjęcia lotnicze, to kolejna po wideo wizytówkach, KRS i ofertach mieszkaniowych, innowacja produktowa wprowadzona przez Zumi. Lokalizator od czasu swojego powstania w 2007 r. stale udoskonala swój produkt, realizując w ten sposób motto: "Więcej o firmach, produktach, usługach."

"Warto dodać, że wykorzystywanie zdjęć lotniczych było kiedyś domeną wysoko-wykwalifikowanych specjalistów a dziś dzięki współpracy MGGP Aero z Grupą Onet trafiają one dosłownie pod strzechę pod warunkiem, że jest tam Internet." – dodaje Witold Kuźnicki, Dyrektor ds. Kluczowych Klientów w MGGP Aero.

Tagi: Bielsko Biała, Bydgoszcz, Bytom, Carl Zeiss, Cessna 402, Częstochowa, Digital Mapping Camera System, dom, domy, Edyta Serafin, fotografia, fotografia lotnicza, fotomapa, fotomapy, Gdańśk, Gdynia, Grupa Onet, ITI, Jelenia Góra, Kielce, Kraków, Łańcut, Łódź, lokalizator, lokalizator internetowy, lokalizatory, lokalizatory internetowe, Lublin, mapa fotograficzna, mapy fotograficzne, Mateusz Boczar, MGGP Aero, nieruchomość, nieruchomości, Olsztyn, Onet, Opole, ortofotomapa, ortofotomapy, Poznań, Radom, Rybnik, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Tarnów, Trójmiasto, Wałbrzych, Witold Kuźnicki, Wrocław, www.Zumi.pl, zdjęcia, zdjęcia lotnicze, zdjęcie, zdjęcie lotnicze, Zielona Góra, Zumi, Zumi Nieruchomości, Zumi.pl